בשיעור שהתקיים השבוע בחדר ערבית, עם המורה לימור הררי, נחשפו ותיקינו ללוגו הנמצא בחדר "למען כל ילדי העולם שחולמים על שלום", השייך לגב' ברברה מייזלין מקליפורניה המכונה "הגבירה בסגול. ברברה כתבה את הספר "איש לא יגנב ממך את הקשת", שתורגם לשפות רבות, לזכר בתה הבכורה לורי שנפטרה בגיל 8 באופן פתאומי ממחלה נדירה. הגבירה תורמת את חלקה לתיקון עולם, בתמיכתה בארגונים, המסייעים לילדים ברחבי העולם. במסגרת זאת, נכחה בחניכת גן המשחקים בישוב "נווה שלום", בו ישחקו יחד ילדים יהודים וערבים, המתגוררים במקום. על הקשת שניצבת בכניסה לגן המשחקים נכתב – "גן החברות הסגול של הגבירה הקטנה לורי".
סיפור מרגש זה ועוצמתה של הגבירה, שמקצועה על פי דבריה הוא להיות "אדם", הובילה לרצוני להכיר לעומק את ותיקינו היקרים ולשמוע מהם סיפורי גבורה, שהובילו לשיעור מרגש בו שיתפו 4 מוותיקינו את פועלם בשירות הצבאי ואף האזרחי.
זאב בלס, מכונאי ראשי בצי הסוחר ומפקח אוניות בחברת צים, שרת במילואים בהתנדבות עד גיל 60. זאב היה שותף למבצע "תיבת נוח" ( אוניית "קארין A" – אוניית נשק של החמאס שהובילה נשק מאיראן לרצועת עזה ונתפסה ע"י לוחמי שייטת 13). תפקידו של זאב לאחר השתלטות שייטת 13, היה להפעיל את מכונות האונייה ולהובילה לנמל אילת, מבצע שנמשך 3 ימים ועבר בזכותו בהצלחה רבה.
צביקה להב, שותף למבצעי טייסת 124 (טייסת מסוקים), לפני מלחמת ששת הימים וגם לאחריה. צביקה היה שותף בהעברת כוחות צנחנים לקרב הקשה באום כתף במצרי, בפיקודו של אריק שרון. כמו כן, היה שותף להצלת טייסים שנפצעו בקו האוייב והעברת פצועים לבתי החולים. לאחר המלחמה, צביקה היה שותף למרדף מסוקים אחרי מחבלים לאורך הירדן.
שמוליק גינת , שותף לחיפושים אחר הצוללת דקר. שמוליק שרת כממ"ס (מכונאי מוטס) ובעת תורנותו בשבת התנדב למשימה שלא ידע מהי. שמוליק קיבל תרמיל עם מצנח.. ורק אז נאמר לו שהוא מצטרף לחיפושים אחר הצוללת….למזלו חזר מהמשימה ללא צורך בפתיחת המצנח..
דניאל רדנר, קצין נ"מ בחיל התותחנים, מפקד סוללת 270. לנוכח התקריות באיזור גבול סוריה לבנון וירדן (64-66), נדרש הצורך להקים יחידה לגבול הצפון (הטיית מי הירדן מסוריה). צביקה הקים יחידת תותחי צלפים והיה כפוף ישירות לדדו אלוף פיקוד צפון דאז ואריק שרון, קצין אג"ם. דניאל הרכיב סוללת תותחי צלפים עם טלסקופ במטרה לפגוע במטרות קרקע.
השיעור העלה אמוציות רבות וגרם לקירוב לבבות בכיתה ומלא את ליבנו בגאווה.
כמובן שמאחורי כל וותיקי נהריה עומד סיפור גבורה מרגש ועל כך עוד נשמע בשיעורים הבאים.
ביה"ס שחקים גאה בכם ונהנה לראותכם בין כותליו!!